Classic RecYcape | svart | Hakar
29,90 €
Tillgängligt, leveranstid: 1-3 dagar
Produktnummer:
93032
Produktinformation
Du kommer inte känna någon skillnad mot din vanliga kappa - RecYcape erbjuder ett svävande, behagligt tyg som låter klippt hår falla till marken. Klippkappan andas. RecYcape är för närvarande den enda kappa från Trend-Design med 100% återvunnen polyester.
| Produkttyp: | Klippkappa |
|---|---|
| Kollektion: | Classic |
| Färg: | svart |
| Personalisering: | Utan |
| Egenskaper: | Andas, Producerad av 12 återvunna plastflaskor, Profesionell klippkappa |
| Utrustning: | Kundvänlig slits |
| Stängningstyp: | Hakar |
| Storlek(ar): | 135 x 150 cm |
| Material: | 100 % återbrukad polyester (RPET) |
| Halsmått: | ca 60 cm |
| Rygglängd: | ca 50 cm (beroende på halsomkrets) |
| Målgrupp: | Dam , Man |
Logga in
Inga recensioner hittades. Dela dina insikter med andra.