Classic Protect X | black | hook fastening
Regular price:
€29.90
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
92200
Product information
The reliable guardian: Safety has got a name: Protect X. This tasteful dyeing cape offers protection. Precious design and practicality combined in a perfect manner.
| Collection: | Classic |
|---|---|
| Product type: | Colouring Cape |
| Color: | black |
| Personalization: | Without |
| Features: | waterproof |
| Equipment: | Signature cape slits for client convenience |
| Type of closure: | Hook fastening |
| Size(s): | 135 x 150 cm |
| Material: | 30 % polyurethane, 70 % polyester |
| Back length: | approx. 50 cm (depending on neck circumference) |
| Neck circumference: | approx. 60 cm |
| Target group: | Men, Women |
Login
No reviews found. Share your insights with others.