NANO Compact uni | grey | hook fastening
€36.90
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
94025
Product information
NANO technology and classic elegance - This reliable dyeing cape puts an end to tiresome stains. The unique NANO technology provides complete protection. Thus your customer’s clothes are protected and the cape is as good as new after a short time in the washing machine.
| Collection: | NANO |
|---|---|
| Product type: | Colouring Cape |
| Color: | grey |
| Personalization: | Without |
| Features: | NANO technology, stain resistant, water resistant |
| Equipment: | Signature cape slits for client convenience |
| Type of closure: | Hook fastening |
| Size(s): | 135 x 150 cm |
| Material: | 3 % polyurethane, 97 % polyester |
| Back length: | approx. 50 cm (depending on neck circumference) |
| Neck circumference: | approx. 60 cm |
| Target group: | Men, Women |
Login
No reviews found. Share your insights with others.