NANO Compact | violet | hook fastening
Regular price:
€36.90
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
94007
Product information
The safest all-rounder - the dye cape in safari look doesn't give stains a chance. The unique NANO technology offers carefree all-round protection. Customers' clothes are perfectly covered and the cape is like new after a short wash.
| Collection: | NANO |
|---|---|
| Product type: | Colouring Cape |
| Color: | violet |
| Personalization: | Without |
| Features: | NANO technology, stain resistant, water resistant |
| Equipment: | Signature cape slits for client convenience |
| Type of closure: | Hook fastening |
| Size(s): | 135 x 150 cm |
| Material: | 3 % polyurethane, 97 % polyester |
| Back length: | approx. 50 cm (depending on neck circumference) |
| Neck circumference: | approx. 60 cm |
| Target group: | Men, Women |
Login
No reviews found. Share your insights with others.